Kalbant apie Vidurio Rytų virtuvę, tiesiog neįmanoma išvengti tam tikrų asociacijų. Nori nenori, prieš akis iškyla apetitą žadinantys ant laužo kepantys mėsos patiekalai. Uzbekai bei gruzinai, bene daugiausiai liaupsių susilaukiančios tautos, kurios garsėja nepaprastais virtuvės patiekalais ir savo tradicijomis. Uzbekiška virtuvė, garsėja visame pasaulyje žinomu, savo nacionaliniu virtuvės patiekalu – plovu.

Uzbekiškas plovas – kalbama, kad tuose kraštuose tai ne tik maistas, tačiau tikroji meno rūšis, kurios mokomasi visą gyvenimą. Iš tisų, tai visai ne perdėti žodžiai, kadangi yra žinoma gausybė įvairių plovo rūšių, kurioms skonio natas suteikia įvairiausi prieskoniai. Uzbekistane šio egzotiško patiekalo yra žinoma daugiau nei 200 skirtingų gamybos rūšių. Paprastai plovas yra gaminamas specialiai tam skirtame dideliame puode – kazane, kuris yra kaitinamas ant laužo liepsnos. Plovo valgymo papročiai taip pat apipinti legendomis ir tradiciniais valgymo būdais. Susidomėjote šiuo visiems gerai žinomu, tačiau vis dar mažai ištyrinėtu patiekalu?

PLOV.LT komanda kviečia pasinerti į Vidurio Rytų skonių nuotykį ir siūlo užsisakyti maitinimo paslaugas Jūsų ypatingai šventei. Mielai atvažiuosime į Jūsų nurodytą vietą ir išvirsime autentišką uzbekišką plovą ar bet kurį kitą pasirinktą patiekalą ant laužo. Virtuvės šefas Jūsų šventėje atskleis seniausius uzbekų receptus ir net papasakos, kaip patiems pasigaminti. Edukacija Jūsų šventėje taps puikia pramoga, kuri suburs visus prie laužo ir paįvairins Jūsų šventės programą.

Panorus patiems pasigaminti Vidurio Rytų virtuvės patiekalų, internetinėje parduotuvėje www.plov.lt rasite platų asortimentą įvairaus dydžio kazanų, kuriose galėsite tradiciniu būdu patys pasigaminti plovą bei išsivirti sriubą ar troškinį. Taip pat kviečiame išbandyti mūsų profesionalų kruopščiai atrinktus prieskonius ir jų mišinius – nustebsite ką gali Jums pasiūlyti pati gamta. Parduotuvėje rasite ir tradicines rankų gamybos uzbekų lėkštes, kuriose galėsite patiekti pagamintą plovą.

Kviečiame pasinerti į pažintinį nuotykį su uzbekų ir gruzinų virtuve. Garantuojame, kad atrasti naujus skonius dar niekada nebuvo taip smagu!